11.8 C
Skopje
Sunday, April 14, 2024
Платено политичко рекламирање

Шеќеринска: Со ДУИ бараме излез од ситуацијата која ја наметна Иванов

Потпретседателката на СДСМ на првата официјална средба меѓу СДСМ и ДУИ, рече дека разговарале за тоа како да најдат излез од ситуацијата која ја наметна претседателот Ѓорге Иванов.

Шеќеринска истакна дека на оваа средба не се разговарало за ништо конкретно и дека преговорите ќе продолжат во наредните денови.

Во врска со барањата на ДУИ, Шерекинска рече дека ќе се произнесат по внатрепартиските договори кои ќе ги отпочнат уште вечерва.

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави