27.8 C
Skopje
Wednesday, June 12, 2024

Милошоски го подржува Ѓорчев за претседателски кандидат

Антонио Милошоски јавно му даде подршка на својот сопартиец од ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев  за кандидатура за претседателски кандидат, со што стави до знаење дека нема амбиции и тој да се кандидира за претседател.

Колегата Владимир Ѓорчев се пријави за претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ на партиската конвенцијата. Му честитам за мотивираноста и како делегат на Конвенцијата во Струга ќе ја има мојата целосна поддршка, напиша Милошоски на Фејсбук.

 

Колегата Владимир Ѓорчев се пријави за претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ на партиската конвенцијата. Му честитам за…

Posted by Antonio Milososki on Wednesday, January 23, 2019

поврзани објави

Последни објави