8.8 C
Skopje
Wednesday, February 28, 2024

Денко Малески: Не сум претседателски кандидат

Во отсуство на секаква комуникација со партиите, и со непријатно чувство дека станувам предмет на манипулација, потсетувам дека не сум претседателски кандидат и барам моето име веднаш да престане да се употребува во контекст на претстојните претседателски избори   -напиша професорот Денко Малески во колумна на порталот Плусинфо.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -