fbpx
16.8 C
Skopje

Влатко Ѓорчев: Делегати од УМС, гласајте за некој кој што знае што значи кратенката УМС, некој кој што знае што е ВМРО

АКТУЕЛНО

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев на денешната конвенција имаше емотивен говор. Тој побара поддршка од делегатите на УМС, од делегатите на Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ.

Тој рече дека со 15 настани дневно ќе ја преора Македонија.

Почитувани пратеници, имате сојузник во мене, секој ден ќе имате отворена врата кај мене. Почитувани делегати на УМС гласајте за некој кој што знае што е кратенката УМС, гласајте за некој кој што знае што е ВМРО, рече Ѓорчев на денешната конвенција.

Дајте ми ја довербата и ајде заедно да победиме, бидејќи јас знам како да победиме.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -