fbpx
17.8 C
Skopje

ВМРО-ДПМНЕ го избра кандидатот за претседател – со 408 гласа професорката Силјановска Давкова ја доби довербата од делегатите

АКТУЕЛНО

ВМРО-ДПМНЕ го избра својот кандидат за претседател на државата.

Со 408 гласа, професорката Гордана Силјановска Давкова делегатите ја избраа за кандидат за прењтседател на партијата.

-Гласањето се спроведе во најдобар можен ред, се гласаше фер и демократски, со што го добивме идниот претседател на Република Македонија, велат од партијата.

Гласаа вкупно 519 делегати.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -