7.8 C
Skopje
Wednesday, February 28, 2024

Силјановска на средба со Ѓорчев: Ќе продолжиме да работиме заедно за Македонија

Многу корисен и пријателски разговор со Влатко Ѓорчев. Се договоривме да продолжиме да работиме заедно за Македонија, напиша кандидатот за претседател на државата од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова на својот Фејсбук профил.

Многу корисен и пријателски разговор со Владимир Ѓорчев (Влатко Ѓорчев). Се договоривме да продолжиме да работиме заедно за Македонија

Posted by Gordana Siljanovska Davkova on Wednesday, February 20, 2019

 

Инаку, по изборот на Гордана Силјановска Давкова за претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев како еден од претендентите во оваа партиска трка истакна дека го поддржува изборот на конгресот и и` честиташе на професорката.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -