fbpx
16.8 C
Skopje

Васка : Социјалното и државата не фрли на улица 11 деца ранам со леб и маргарин

АКТУЕЛНО

Васка Китановска живее на преиферијата од Скопје. Има 11 деца сопругот и е починат. Секој ден се бори за парче леб, објавува Досие.мк

По смртта на сопругот најстариот син позајмил пари за да го погреба татка си кои се уште ги враќа.

Во куќата живеат малоленти деца кои немаат основни услови за учење спиење и хигиена. Државата ја укинала социјалната помош од 2700 денари оти најстариот син работел.

Целата вест прочитајте ја на Досие ТУКА.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -