fbpx
22.8 C
Skopje

Ставете ја решетката од рерна во кадата

АКТУЕЛНО

Ако сакате да ја исчистите без мака замастената решетка од рерна, ова е наједноставниот начин.

Ставете ја решетката во када со малку зовриена вода, колку да ја покрие решетката, па ставете малку детергент и сода бикарбона и оставете да стои вака околу еден час.

Потоа малку изрибајте со сунѓер и измијте со вода и детергент.

Сами ќе паднат маснотиите, дури и најзакоравените.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -