11.8 C
Skopje
Sunday, April 14, 2024
Платено политичко рекламирање

Вистински хит на интернет за 8 март: : Баби се туркаа да се поздрават со политичарите и да им подарат цвеќе, па една од нив си ја загуби вилицата (ФОТО)

Хрватските политичари денеска на симболичен начин им го честитаа празникот на жената подарувајќи им црвени рози.

Но, додека политичарите порадуваа рози еден детаљ им го одзеде вниманието на хрватските фоторепортери и камермани, а кадрите станаа вистински хит низ целиот регион. Станува збор изгубена вилица на некоја жена која се туркала во гужвата и мешаницата околу земањето на розите и поздравувањето со политичарите.

Фото

Дали на крајот сопственичката ја пронашла својата вилица засега не е познато, но едно е јасно, целиот регион денеска е позитивно насмеан од овие кадри.

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави