fbpx
23.8 C
Skopje

Ориѓански со навреда до Дурловски: Ако ти си големиот светски пејач, баба ми е фантастична

АКТУЕЛНО

Музичарот Златко Ориѓански се сомнева во пејачките квалитети и меѓународни музички успеси на оперската ѕвезда Игор Дурловски, кој по две години прогон беше ослободен од обвинение за тероризам за настаните од 27 април.

-Ако Дурловски е големиот светски пејач, баба ми е фантастична пич*ка”, напиша Ориѓански.

Игор Дурловски настапувал на низа престижни оперски сцени, а во Македонија се врати од Германија каде неколку години матична куќа му беше државната опера во Кесел.

Ова е видео од изведбата на Дурловски од химната на Македонија. Слушнете и преценете дали Ориѓански има право.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -