12.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

(ВИДЕО) “Сите едно пееме” – порачува Пендаровски за почеток на кампањата за претседателските избори

Изодевме долг и тежок пат за да стигнеме тука, но заедно можеме многу повеќе, порача претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски.

Денес носиме одлука да продолжиме напред, затоа што заслужуваме модерна, европска држава – порача преку видеозапис претседателскиот кандидат.

#ЗаедноНапред 🇲🇰

Posted by Stevo Pendarovski on Monday, April 1, 2019

Во видеото- спотот со песната „Сите едно пееме“ се претставени убавините на земјава, како Канео, револуционерното Крушево, Старата чаршија, фудбалската и ракометната репрезентација, но и Блаже Конески и спомениците на Гоце Делчев и на ослободителите на Скопје.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави