fbpx
22.8 C
Skopje

Брена како во најдобрите денови: Откриена тајната за младинскиот изглед (Фото)

АКТУЕЛНО

Популарната „југословенка“ Лепа Брена се подготвува за своите два концерти кои ја чекаат во октоври, па покрај редовните проби со бендот и подготовки околу кореографиајта, таа перфектно се грижи и за нејзиниот изглед.

Како што пренесуваат српските медиуми Брена е води строг режим на исхраната, но и започнала со фитнес тренинзи за да ја одржува кондицијата.

„Важна е и диетата и тренинзите и сето тоа што го правиме. Морам да признам дека јогата отсекогаш ми давала добар и исправен став на телото, ми давала духовна релаксација, полесно дишам и функционирам“, изјави Брена на српскиот „Стори“, додавајќи дека сите се максимално посветени околу организацијата на концертот.

Постарите многу добро знаат дека кога Брена се подготвува за концерт, таа пристапува со полна пареа, па сите очекуваат така да биде и со овие два спектакли. како што вели таа секојдневно добива комплименти за својот изглед.

„Се заедно го донесе овој резултат. И тренинг и диета и се што правиме. Морам да признаам дека јогата секогаш ми дава добар и исправен став на телото, ми дава духовна релаксација, полесно дишам и функционирам“, вели Брена.

Жената отиде во истата банда. повеќето работи во куќата ѝ припаѓаа, но таа не зеде ништо. Децата сакаа да се мешаат, но моите аргументи и лаги ги убедија.

Го доделив Доли парите што ги бараа нејзините очајни чичковци и се чувствував како крал. Точно за две недели, фазата на меден месец траеше.

Доли беше распуштена, бездушно и ме игнорираше. Таа ме удри директно под кожата. Ние дури и немавме s.x. Почнав да имам еректилна дисфункција. Бев прилично сигурен дека има некој.

Се разбира, беше убаво кога ќе излезеш со убавина на забава. Но, тоа е сè. Живеев во пеколот. Не можев да признаам никого, но мојата поранешна сопруга ми недостасуваше. Нејзината љубезност.

Никој не гледаше што јадев, па често бев болен. Доли не работеше, седеше дома. Таа ми роди, но дали тоа беше мое? Но, разговорот со детето ме навиваше. Како што беше случајот со децата и внуците.

Децата се оддалечија од мене. И нивната мајка – таа беше добро. Господ секогаш ги слушал своите молитви и им одговорил. Без мене, таа изгледаше помлада и посреќна.

Доли практично ја прекина мојата комуникација со моето семејство. Се чувствувам како затвореник – во туш и во мојот дом. Направив ужасна грешка, но се плашам да му го признаам на некого. Страдам – и се смеев. Некои работи што не можам да признаам во ова писмо.

Дури и ако Доли е ангел, сега сфаќам дека сè има свое време. Зајдисонцето дојде во мојот живот – нема смисла да сакаш да бидеш со некој што се соочува со изгрејсонце.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -