24.8 C
Skopje
Sunday, May 19, 2024
spot_img
spot_img

Петар Колев до СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ: Зад парванот ништо не се гледа, џабе ги кинете обувките трчајќи по нас

Претседателот на Граѓанско Демократска Унија, Петар Колев преку својот facebook профил им се обрати на партиските емисари на СДСМ и ДПМНЕ, кои од блиску ја следат кампањата на кандидатот за градоначалник на Општина Охрид од редовите на ГДУ, Михаил Трендафилов-Нанче.

Цела кампања во Охрид си ја поминувам со „друштво”. Каде и да се појавам се некои чудни луѓе, ту се сликаат, ту се снимаат. Лошото е само што сум силен физиономист па почнаа истите „туристи“ да се повторуваат на различни места, вклучително и доцна навечер. „ДЕМОКРАТИЈА“ пуштена на најјако!

Почитувани „набљудувачи“ зад параванот ништо не се гледа, џабе ги кинете обувките трчајќи по нас.

Цела кампања во Охрид си ја поминувам со „друштво". Каде и да се појавам се некои чудни луѓе, ту се сликаат, ту се…

Posted by Petar Kolev on Wednesday, April 10, 2019

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави