11.8 C
Skopje
Sunday, April 14, 2024
Платено политичко рекламирање

Вистински хаос во последно време: Таткото на Маја Маринковиќ проговори за нејзиното однесување во Задруга, па призна што мисли за нејзините задругарки

Искрен и без влакна на јазикот.

Маја Маринковиќ стана една од најпопуларните задругарки во шоуто, но и во јавноста. Во изминатите денови таа е учесник во многу случувања кои ја потресуваат „Задруга“.

Почнувајќи од нејзиното дружење со Станија Добројевиќ, Александар Суботиќ и Маријана Зонјиќ, преку кавгите кои наведуваат дека таа се занимава со продавање на своето тело, како и дека има полно преносливи болести, па се до последната кавга на последната журка со Алекс Савиќ и Мина Врбашки.

Таткото на Маја, Радомир Маринковиќ имаше свој коментар за последните случувања:

Не гледав директно што се случувало, но потоа гледав случувања од клипови. Многу притисок и вршат на Маја, а како што видов обезбедувањето реагирало онака како што е потребно. Овие момци буквално ги малтретираат девојките. Јас мислам дека ова е само една игра, но кога ја видов својата ќерка, кога беше нападната од Јелена, едноставно не е сеедно кога го гледате своето дете во една таква ситуација. Сепак, јас сум самохран родител на Маја и многу се грижам за неа, рече нејзиниот татко Радомир.

Таа остана сама со мене од свои 15 месеци. Не е лесно да се одгледа женско дете од страна на два родители, а да не зборам само од татко. Друг пол, пубертет и сето тоа. Сепак ова е метропола и тука се и сешто се случува. Треба да се пушти детето и во кафуле и во дискотека. Ако таа не ми веруваше немаше да ми го остави нејзиниот телефон. Јас и го водам инстаграмот и имам целосен пристап до нејзината приватност. Значи, ништо од тоа што се вели и за што е обвинета не постои, јас и верувам на мојата ќерка, вели Радомир.

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави