21.8 C
Skopje
Sunday, April 14, 2024
Платено политичко рекламирање

Пресврт: Силјановска го презеде водството од Пендаровски

Неофицијалните информации на Сител за досега обработените 25,5% покажуваат дека кандидатот на ВМРО – ДПМНЕ води со околу 4000 гласови.

Според досега пребројаните гласови од штабот на ВМРО-ДПМНЕ, велат дека за Гордана Силјановска Давкова гласале 88 200 гласачи, за Стево Пендаровски 84 473 гласачи, додека за Блерим Река 22 875.

Напоменуваме дека ова сеуште се неофицијални информации. За процесирани гласови од страна на ДИК, можете да следите во живо на следниов линк.

 

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави