Шест годишно девојче ги знае имињата на сите претседатели на САД

0
1
мејси

Мејси Хенсли е 6. годишно девојче кое е редовен гостин во „шоуто на Елен“, а кое поседува неверојатно знаење во однос на претседателските експертизи.

Mејси Хенсли е вистински 6. годишен генијалец, кој ги знае сите претседатели на САД. Од Џорџ Вашингтон до Барак Обама, таа може да го именува секој еден претседател, но и да ги изнесе најинтересните малку познати факти за нив.

Но, сега, благодарение не Елен Деџенерис, 6. годишниот генијалец Хенсли лично се познава со неколкумина претседатели на САД.

Мејси се запозна со досегашниот претседател на САД, Барак Обама, но имаше можност да има лична средба и со некогашниот претседател на САД, Џорџ Буш.

Во текот на кампањата, ова паметно и мало девојче носеше ист костим како оној на Хилари Клинтон.

Погледнете ги најинтересните моменти со овој 6. годишен претседателски експерт и генијалец.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here