fbpx
22.8 C
Skopje

Мицкоски до разочараните: Гласот против оваа власт е решението кое ќе донесе промени

АКТУЕЛНО

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска се обрати на како што вели, разочараните, потиштените и обесхрабрените, чувство како што вели тој кое е оправдано по изневерените очекувања.

Жицата која ја скина, името, идентитетот, уништениот стандард, измамата дека ќе ја донесат Европа, како и дека ние сме блескале во светот, 500 евра плата, 500 километри автопатишта, чистиот воздух, вашиот глас е решението за сите овие проблеми, излезете и гласајте, рече во своето обраќање, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Обраќањето на Мицкоски во следново видео:

Да застанеме на страната на правдата! Вашиот глас е решението, излезете и гласајте!Да заокружиме број 2 за Проф.д-р Гордана Силјановска Давкова🇲🇰

Posted by Професорот за подобра Македонија on Friday, May 3, 2019

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -