fbpx
16.8 C
Skopje

Делчевецот Кристијан Васев победник на Меѓународниот пијано натпревар во Смедерево

АКТУЕЛНО

Делчевецот Кристијан Васев освои прво место на 6. Меѓународен пијано натпревар кој се одржа во Смедерево, Србија.

Кристијан Васев е ученик во Средното музичкото училиште во Штип и е еден од најдобрите во својата генерација што се потврди со освоената награда во Смедерево.

foto

Честитки до нашиот сограѓанин на кој му посакуваме уште многу успеси.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -