fbpx
17.8 C
Skopje

Зекири жесток кон ДУИ: Вие мислите само полтрони може да се поставуваат на функции

АКТУЕЛНО

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зеќири преку својот Фејсбук профил жестоко удри по ДУИ откако Бујар Османи денеска преку изјава за медиумите изјави дека се вознемирени по одлуката на претседателот Пендаровски да го назначи за прв човек на Агенцијата за разузнавање Муслиу.

-Бујар вознемирен а Артан вчера кажа дека биле координирани со претседателот Пендаровски. ДУИ мисли дека само полтрони може да се поставуваат на функции.

Не бе луѓе треба да сфатите дека има луѓе со кредибилитет и професионалци кој некој знае да ги цени.

Секоја чест и честитки за тимот претседателе Stevo Pendarovski!!!, стои во неговиот пост на Фејсбук.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -