Фуркан Салиу: Уште глумиме демократија, ваквото однесување на премиер е неприфатливо

0
1
Заев

По синоќешните промени и најавени освежувања во СДСМ; претседателот на партијата Зоран Заев по завршување на состанокот на ЦО, ги извести медиумите за одлуките кои се донесени, а откако ги соопшти сите случувања и одлуки, одговараше на новинарски прашања.

Во однос на одговорите од премиерот, свој коментар даде новинарот Фуркан Салиу, кој напиша фејсбук статус кој гласи вака:

Сеуште глумиме демократија, денес инфомакс, утре јас. Ако сакате „нормални“ портали донесете закон, ваквото однесување на премиер е неприфатливо.

Видеото објавено од Салиу во прилог:

Seuste glumime demokratijaDeneska infomax, utre jasAko sakate “normalni” portali donesete zakon, vakvoto odnesuvane na PREMIER e ednostavno neprifatlivoZa sporedba, eve kako reagirase Justin Trudeau na slicna “provokacija”

Posted by Furkan Saliu on Monday, May 27, 2019

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here