fbpx
16.8 C
Skopje

Мобилизација Црвено – Црна Армијо – ова е агендата за пречекот на ракометарите

АКТУЕЛНО

Црвено-црните херои денеска слетуваат на скопскиот аеродром. Шампионските срца заслужуваат величествен пречек!

Со повик за пречек се јави и навивачката група Комити.

-Во кратки црти за Пречекот на Хероите и Парадата на Гордоста ДЕНЕС: Собир: 17:00ч. пред сала Јане Сандански! ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ ОД ЈСП ЗА СИТЕ КОИ НЕМААТ СОПСТВЕНИ ВОЗИЛА! ГРАТИС СКОПСКО ПИВО – На Собир пред сала за сите !!! НОЌНИ ВОЛЦИ ќе го предводат конвојот!

ЗАЕДНИЧКО ПОАЃАЊЕ: околу 17:30ч.

Авионот со Шампионите пристигнува околу 18:30ч. По кратката дружба на Аеродромот заедно се упатуваме со ИЛЈАДНО ДЕФИЛЕ од автомобили, автобуси, мотори, кон СТО ИЛЈАДЕН ПРЕЧЕК КОН ПЛОШТАДОТ МАКЕДОНИЈА !!!

МОБИЛИЗАЦИЈА ЦРВЕНО-ЦРНА АРМИЈО!

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -