fbpx
23.8 C
Skopje

Гду: Во името на демократијата ГДУ има чест да ви ги претстави ветувањата на Заев, Шекеринска и Пендаровски (Видео)

АКТУЕЛНО

Во името на демократијата и демократизацијата на институциите, Граѓанско Демократска Унија- ГДУ, има чест да ви ги претстави зборовите на премиерот Заев: Јас сум убеден дека вреди да се размислува моделот на една изборна единица.

Тогаш рамноправно вреди гласот на сите граѓани, тогаш вреди рамноправно гласот и во Македонија и во дијаспората. Големите политички партии ќе изгубат од тоа, но добива Македонија, добиваат граѓаните и преку моделот на една изборна единица нема да се случи да има моќни фигури каков што беше Груевски во Македонија.

Во името на демократијата и демократизацијата на институциите, Граѓанско Демократска Унија- ГДУ, има чест да ви ги претстави…

Во името на демократијата и демократизацијата на институциите, Граѓанско Демократска Унија- ГДУ, има чест да ви ги претстави…

Posted by Граѓанско Демократска Унија on Tuesday, June 4, 2019

Во видеото има зборови пренесени и на министерката Радмила Шекеринска: Ние би сакале да воведеме пропрционален изборен модел со една изборна единица и отворени листи. Тоа беше дел од нашата програма пред изборите, вели Шекеринска.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -