fbpx
16.8 C
Skopje

Болница направи прекрасен гест за болни дечиња фанови на Меси, Рамос, Гризман…

АКТУЕЛНО

Примери дека фудбалот е повеќе од игра може да се пронајдат насекаде во светот.

Емоциите кои што овој спорт ги буди кај луѓето немаат граница, а поради тоа една шпанска болница одлучи да направи прекрасен гест за болните дечиња.

Започна проект со кој им помага на дечињата да се борат со болеста со насмевка на своето лице. Директорот одлучи здодевните болнички облеки да ги замени со феноменални дизајни инспирирани од дресовите на најдобрите шпански екипи.

Извор: gol.mk

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -