fbpx
16.8 C
Skopje

ФОТО: Страотна сообраќајка во Карпош- се преврти возило со три лица, пожарникарите интервенирале на лице место

АКТУЕЛНО

Страотна сообраќајна несреќа се случи утринава во скопската населба Карпош.

Несреќата се случила утринава во близина на Катастарот во Карпош, објавува весникот Вечер.

Како што може да се види и од фотографијата при судирот, едното од возилата се превртело, па веднаш била повикана пожарникарска екипа за интервенција.

Владимир Симоновски, командатот на противпожарна бригада информираше дека во превртеното возила имало тројца патници, но за среќа тие не биле заглавени.

-Пожарникарите не мораа да интрервенираат со алат за сечење на возилото. Успеаја да ги извлечат патниците. За среќа сите се добро, објасни Симоновски.

Полицијата работи на случајот, за откривање на причината за сообраќајката. За среќа нема загинати.

Извор: Вечер

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -