fbpx
16.8 C
Skopje

27. годишно момче го загуби животот во сообракајка на патот Делчево – Штип

АКТУЕЛНО

Дваесетиседумгодишно момче од кочанското село Тркање загина вчера во сообраќајна несреќа што се случи на агистралниот пат Делчево-Штип, кај место викано „База Гранит“.

Сообраќајката се случила кога камион, управуван од Ѓ.Г.(50) од Велес, се судрил со возилото на М.Ј.

Прочитај повеќе вести: Крадец на велосипед им кинел златни ланчиња на жени од вратот

Полицијата фати крадец на велосипед кој им ги кинел златните ланчиња на оштетените од вратот. Секторот за внатрешни работи Скопје, до надлежното Основно јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против O.Н.(40) од Скопје поради постоење основи на сомнение дека извршил две кривични дела „тешка кражба“, при што се стекнал со противправна имотна корист од 90.000 денари.

Тој ги извршил кражбите на 7 и 8 јуни годинава. Додека возел велосипед се доближувал до оштетените и при разминување им ги кинел златните ланчиња. На 14 јуни тој бил приведен во Полициската станица Бит Пазар, каде било извршено препознавање од оштетените.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -