По стресот кој го доживеал: таткото на 5-годишното девојче што се удави во базен е во критична состојба

0
1

Инаку во полицискиот извештај не се наведуваат деталите за трагичниот настан кој, според полицијата, се случил во средата околу 21.10 часот. Тогаш било пријавено дека во базен на угостителски објект во Скопје паднало петгодишно девојче, кое со возило на Итна медицинска помош било пренесено во Ургентниот центар при комплексот клиники „Мајка Тереза”.

Таткото на петгодишното девојче што во средата вечерта се удави во базен во населбата Злокуќани, заврши во болница. Бил итно хоспитализиран откако ја разбрал веста за смртта на своето малечко, заради сериозно влошена здравствена состојба по стресот што го доживеал.

МВР работи на целосно расчистување на случајот.

Вчера наутро, во 08.30 часот детето починало.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here