11.8 C
Skopje
Sunday, April 14, 2024
Платено политичко рекламирање

„Пежо“ со брзина од 80мк/час удри во девојче на пешачки премин

Автомобил Пежо со скопски таблички удрил во мало девојче, дознава Курир од очевидци на лице место, пренесува Вечер.

Несреќата се случила во близина на трговскиот центар „Скопјанка“ помеѓу улиците Јане Сандански и Владимир Комаров во Аеродром.

ОД МВР потврдиле дека имаат пријава за удрен пешак, но детали најавуваат за подоцна во текот на денот.

Очевидци изјавиле дека девојчето поминувала на пешачки премин, додека возачот прелетал со околу 80 km на час.

Извор: Вечер.пресс

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави