Тетовски автобус се запали во близина на Дубровник – ова се најновите информации

0
2

Автобус на тетовскиот превозник „Хафет турс“ утринава се запалил во близина на Дубровник. Во несреќата немало поврдени патници ниту пак оштетувања на нивниот багаж, велат од компанијата.

Со автобусот, кој сообраќал на линијата Скопје – Сплит, се превезувале 49 патници.

Благодарение на брзата реакција на пожарникарските служби пожарот е изгаснат, а сите патници за околу половина час биле транспортирани до крајните дестинации со друг автобус.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here