fbpx
17.8 C
Skopje

(ВИДЕО) Само на Балканот: Маж во бермуди и без облека на горниот дел од телото – регулира сообраќај

АКТУЕЛНО

Полугол маж го регулираше сообраќајот на крстосница во центарот на Белград, откако невремето ги расипа семафорите, а немаше полицаец да ги замени.

Во целиот тој хаос, човекот самоиницијативно ја презел одговорноста, се посочува во описот на видеото кое стана хит на интернет.

На снимката се гледа како возилата бавно се движат на дождот и всушност ги следат сигналите на човекот во бермуди.

Potpuni haos u centru grada — oluja izbacila iz pogona semafor na glavnoj raskrsnici u gradu (takovska/bulevar/kneza milosa), policije nema pola sata, covek uzeo sam sa regulise saobracaj

Posted by Ivan Hrašovec on Thursday, June 27, 2019

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -