8.8 C
Skopje
Thursday, February 22, 2024

(ФОТО) Директор на скопско училиште на тревна површина си изгради паркинг место

На Фејсбук групата “Ѕид на сообраќајниот срам“, од член на истата се објавени фотографии, за кои наводно станува збор за автомобил на директор на една скопска гимназија.

-Се сеќавате на директорот на Корчагин и како тоа он си паркираше под сенка во тревник и некој го сликаше и го стави на ѕидот на сообраќајниот срам?

Викендов работеа со механизација и оп… од денес директорот ќе има обезбедено паркинг место под сенка. Да не се секирате, сега директорот Драган Арсовски има кај да паркира и нема да паркира веќе во тревник. Се надевам дека паркинг местото не е дивоградба и има дозвола од Град Скопје и Општина Центар, стои во објавата.

Линк до објавата – ОВДЕ

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -