35.8 C
Skopje
Wednesday, June 12, 2024

АМСМ: Граничниот премин Дојрани ќе биде блокиран до 14 часот

Граничниот премин Дојрани денес во 12:00 часот е затворен за сообраќај за сите видови возила. Се очекува да биде отворен во 14:00 часот. Поради штрајк на грчките земјоделци, граничниот премин Евзони сеуште е затворен за сообраќај.

Oд 11:30 часот поради сообраќајна незгода на патниот правец Штип-Радовиш, сообраќајот е во прекин во двата правци.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Слаб снег кој не се задржува на коловозот провејува на планинскиот премин Стража. Поради магла видливоста на Стража е од 80 до 100 метри. Слаб дожд врне во Тетово и Удово.

Во клисурите и засеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – М.Каменица – Делчево, Виница – Берово, Гостивар – Стража, Маврово-Дебар-Струга, Д.Капија – Удово, Катланово-Велес, Крушево – Демир Хисар и Ресен-Буково.

поврзани објави

Последни објави