15.8 C
Skopje
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Тамара ги изостави Делчев, Груев, Сандански и Гули од химната – подоцна се јави со порака на ФБ

Почитувани, Дозволете ми од дното на моето срце да ви се извинам за вчерашната грешка.

Не постои поголема чест за еден уметник од пеењето на националната химна и токму поради тоа и ја прифатив поканата од амбасадата на САД.

Не постојат зборови со кои можам да ја опишам мојата тага поради пропустот што го направив при пеењето на химната.

Понесена од емоции и од целокупната еуфорија, за жал, ненамерно изоставив дел од химната.

Уште еднаш ви се извинувам за оваа грешка и се надевам дека ќе најдете простор во вашите срце да ми простите. Со почит, Тамара

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави