17.8 C
Skopje
Tuesday, April 16, 2024
Платено политичко рекламирање

ПЛУСИНФО: Во рамки на истрагата, извршен претрес во домот на обвинителка во СЈО

Во рамки на истрагата која ја отвори Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција извршен е претрес во домот на обвинителката во СЈО, Лиле Стефанова, информира Плусинфо неофицијално.

Таа го води предметот „Империја“ кој СЈО го отвори во ноември лани, се вели во веста која ја објави порталот Плусинфо.

Прочитај повеќе вести: Хрватски министер поднесе неотповиклива оставка

Хрватски министер поднесе неотповиклива оставка, пренесуваат хрватските медиуми. -Работев во програмирани околности во кои станав цел. Ова е медиумска оркестрација…не сум во состојба да прифатам невидени удар врз достоинството, мирот и интегритетот на моето семејство, рече Мариќ. Тој додаде дека нема да дозволи неговиот живот да се претвори во хаос.

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави