13.8 C
Skopje
Thursday, May 23, 2024
spot_img

Доцна во ноќта: Првоосомничениот доби 30 дневен притвор

Порталот „А1он“ штотуку потврди дека првоосомничениот во истрагата на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, Бојан Јовановски добил 30 дневен притвор.

Јовановски денеска бил уапсен на ГП Богородица. Боки 13 заедно со Зоран Милевски се осомничени за кривично делo „Примање награда за протизаконито влијание“, а Јовановски се сомничи и за перење пари бидејќи примените парични средства ги пуштил во оптек како легално стекнати.

Прочитај повеќе вести: Следува пад на температурите во државата

И во следните денови продолжува променливото и посвежо време. Од УХМР најавуваат дека најоблачно и најсвежо со повремен дожд ќе биде во вторник, кога во западните и јужните делови од земјава ќе има и пообилни врнежи од дожд, проследени со грмежи.

Потоа дневната температура ќе биде во пораст, а кон крајот на неделата во попладневните часови повторно ќе има локални врнежи и грмежи.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави