fbpx
16.8 C
Skopje

Кабранов за А1он ја откри причината поради која ја напушта телевизијата на Боки

АКТУЕЛНО

По вчерашните случувања кои ја раздрмаа македонската јавност односно по апсењето на сопственикот на 1ТВ Бојан Јовановски, денеска со изјави за порталот А1он излегоа новинарите кои беа вработени во телевизијата Ацо Кабранов и Јадранка Костова.

Главниот и одговорен уредник за порталот А1он.мк ја образложува причината поради која наредниот месец веќе нема да биде дел од тимот на 1ТВ.

Договорот со 1ТВ го потпишував секој месец, но следниот нема да потпишам. Причината како што наведува тој е поради здравствени причини а не поради тоа што се случувало во текот на вчерашниот ден.

Целите изјави за а1он можете да ги прочитате ТУКА

Повеќе вести:

Гордана Дувњак останува уредник на информативната програма, а Ацо Кабранов не е веќе главен и одговорен уредник на 1ТВ. Дувњак во изјава за „Фактор“ вели дека останува затоа што има заснован работен однос на неопредлено време, а Кабранов претходно соопшти дека нема да го продолжи договорот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -