Од СДСМ бараат: Мицкоски да одговори дали се сретнал со еден од осомничените

0
2

Мицкоски бега од лидерска, Мицкоски бега од реформи, Мицкоски бега и од јавноста. Наместо да бега, Мицкоски да излезе и да и одговори на јавноста, на граѓаните:

1.Дали со еден од осомничените на кои им е одредена мерка притвор имал неколку средби во една позната дискотека, а потоа и во белиот дворец?

2. Дали посегнал по парите на еден од осумничените?

Мицкоски е против правдата затоа што единствена негова мисија и цел е одбрана на криминалот на вистинскиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

Мицкоски и штети на државата и работи против датум за преговори.

Соопштение за јавност, СДСМ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here