Прашање до СЈО кој е доктор и од што боледува Јанева – одговорите се крајно интересни

0
1

Од Специјалното јавно обвинителство не сакаат да откријат со која дијагноза нивната шефица Катица Јанева отишла на боледување.

Во изјава за Лидер, портпаролката на обвинителството открива само дека Јанева е на боледување од 16ти, денот кога почна случајот „Рекет” од кој е дел шефицата на СЈО.

Во исто време, портпаролката на СЈО не открива кој е докторот кој на Јанева и дал боледување.

– Боледувањето на Јанева и е отворено на 16.07.2019 , но поради заштита на приватноста не смееме да откриеме кој доктор е и која е дијагнозата. – велат од СЈО.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here