fbpx
16.8 C
Skopje

Кирацовски со став за случајот „Рекет“: Штом „жртвите“ го побарале Заев – едно е јасно

АКТУЕЛНО

Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време на (над)децениското владеење на ВМРО-ДПМНЕ, нефункционалноста и разјаденоста на најважните институции во државата како и шпекулативното наместо истражувачко новинарство зачинето со лажни вести кои повеќе и штетат на истрагата отколку што и користат.

Синоќа на ЦО на СДСМ беше изгласана декларација со која се потврдува борбата против криминалот и корупцијата што ќе биде ветер во грб на општествената заложба за искоренување на ова зло и обврска до срж да се спроведат истрагите од овој тип!

Штом „жртвите“ најпрво го пријавиле злоделото лично кај премиерот Заев, значи дека довербата во институциите е загубена, а граѓаните му веруваат единствено нему!

Да го сочуваме тој впечаток, но и да му помогнеме во процесот на возобновување на институциите на системот со што доверба во него, ќе се пренесува и вдолж институциската вертикала!

Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време на (над)децениското…

Posted by Aleksandar Kiracovski on Friday, July 19, 2019

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -