35.8 C
Skopje
Wednesday, June 12, 2024

Рамуш Харадинај го изненади целиот Балкан: Поднесе оставка од функцијата премиер

Премиерот на Косово, Рамуш Харадинја, пред малку поднесе оставка на функцијата.

Според косовските медиуми, Харадинај се одлучил на овој чекор поради тоа што добил покана од тамошниот Специјален суд да се појави како осомничен во тековен случај.

Повеќе вести: Седум лица се водат како исчезнати по поројни дождови во Турција

Седум лица се водат за исчезнати по поројните дождови што ја зафатија северозападна Турција во последните денови. Циклонот, кој помина над Грција, погоди неколку села источно од Истанбул, јави агенцијата Анадолија.

поврзани објави

Последни објави