21.8 C
Skopje
Sunday, April 14, 2024
Платено политичко рекламирање

Извори за КОД: Во разговорот меѓу рекетираниот Камчев и изнудувачот Боки има и трето лице, Катица Јанева

Како што информира телевизија Телма извори од СЈО за емисијата КОД велат дека најмалку два пати неформалниот сопственик на 1ТВ ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.

Како што пишува на официјалната веб страна на телевизија Телма, снимките предадени во обвинителството за организиран криминал потврдуваат дека во разговорите меѓу рекетираниот –Камчев и изнудувачот Јовановски има и трето лице во некои разговори, специјалната обвинителка Катица Јанева . Тоа за екслузивно за КОД го потврди обвинителката Русковска.

Според разговорот објавен на телевизијата, обвинителката Рускоска на прашњата на КОД потврдува дека Катица Јанева била на спикерфон додека Боки 13 зборувал со неа. За повеќе информации и детали, прочитајте на линкот од содржината на Телма ОВДЕ

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави