21.8 C
Skopje
Tuesday, April 16, 2024
Платено политичко рекламирање

ВИДЕО: НБА шампионите пробаа бурек и ќебапи – реакциите се незапамтени

Младиот Српски кошаркар Ален Смаилагиќ направи изненадување за своите соиграчи од Голден Стејт.

18-годишниот кошаркар им донесе српска храна на своите соиграчи Ерик Паскал и Џордан Пол, нови играчи на Голден Стејт. Така, американските кошаркари за прв пат имаа можност да вкусат бурек, ќебап и јогурт.

Паскал го проба бурекот и му се допадна Тој не разбрал што е, па Ален успеа да му објасни дека тоа е вушност “пита со месо”.

Ќебапите за нив се огромен плескавица, а јогуртот дури и не сакаа да го пробаат.

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави