35.8 C
Skopje
Wednesday, June 12, 2024

ВИДЕО: Тешка сообраќајна несреќа на Партизанска – Се судрија четири автомобили!

Тешка сообраќајна несреќа утрово се случи на булеварот Партизанска, поточно околу 04:10 часот. До сообраќајната несреќа дошло откако еден од автомобилите поминал на црвено светло на семафор со огромна брзина, удирајќи директно во друг автомобил.

„Во сообраќајката учевствуваа Фиат Линеа, Ауди А6, такси Мерцедес и Опел Астра“, вели очевидец за Поглед.

Засега нема информации дали има жртви, но неофицијално според самиот очевидец тешко се повредени најмалку две лица.

поврзани објави

Последни објави