Ел Чека го обвини Ахмети дека ја допрел неговата 3-годишна внука и му упати директна закана

0
1

Кичевчанецот кој на Фејсбук е потпишан како Ел Чека и често објавува „бомби“ за ДУИ, сега испрати порака до лидерот на партијата, Али Ахмети

Допревте едно 3-годишно девојче, ја допревте мојата внука како што ми се заканивте, сега не очекувајте добро однесување, не очекувајте културни зборови, се гледаме о Али, се гледаме о Исмет, ќе се видиме и со вашите семејства – напиша Ел Чека на Фејсбук.

Албанските медиуми во Македонија пренесуваат дека братот и мајката на Ел Чека денеска биле нападнати пред почетокот на протестите.

Весникот Лајм објавува дека имало неколку инциденти и дека во едниот била повредена и мајката на Ел Чека. Таа за весникот тврди дека била нападната од блиски луѓе на Али Ахмети.

Во меѓувреме како што пренесуваат албанските медиуми бил нападнат и братот на Ел Чека.

Како што јавуваат албанските медиуми на местото на инцидентот интервенирала полицијата, а нападот се случил пред пристигнување на репортерските екипи.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here