21.8 C
Skopje
Sunday, April 14, 2024
Платено политичко рекламирање

Телма: Случај „Рекет“ – битолски бизнисмен уплатил 750 илјади евра за идеја за социјални станови

Битолски бизнисмен, кој е сопственик на позната градежна фирма од Битола, уплатил 750 илјади евра на сметка на повозрасна жена која живеела во центарот на Скопје, пренесува Телма.

Првата сомнителна трансакција поврзана со рекетот се случила есента 2017-та година, потврдуваат за Телма од повеќе институции задолжени за откривање на криминал.

Жената била дел од структурите на Меѓунаордниот сојуз, хуманитарната организација основана само неколку месеци претходно од Бојан Јовановски-Боки 13.

Целиот текст можете да го прочитате на официјалната веб страна на телевизија Телма ОВДЕ

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави