fbpx
17.8 C
Skopje

Порталот „Лидер“: Се мобилизира полицијата – дали се спрема влез во СЈО?

АКТУЕЛНО

Порталот „Лидер“ вечерва пишува дека според нивни извори од полицијата вечерва се мобилизираат големи полициски сили за претрес на важна локација. Според нивните неофицијални извори, постои сомневање дека ќе се влегува кај позната личност поврзана со случајот „Рекет“.

Колку е сигурен изворот на „Лидер“ или станува збор за шпекулација ќе се покаже во текот на вечерта која претстои.

Веста од „Лидер“ можете да ја прочитате на линкот ОВДЕ. 

Повеќе вести: Вечерва во Скопје има нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Над Скопје има молњи, иако дождот не паѓа во сите делови на градот.

На места има и засилен ветер.

За утре во утринските часови е предвидено топло и убаво време, а во пладневните часови претежно во планинските региони ќе има зголемена облачност и нестабилност проследена со пороен дожд и грмежи.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -