fbpx
17.8 C
Skopje

Вербален дуел меѓу Дурант и Вестбрук: Ти си резерва на Олстар? (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Изминатата ноќ во НБА лигата ја одбележа враќањето на Кевин Дурант во Оклахома, но сега во дресот на минатогодишниот вицешампион Голден Стеј Вориорс.

Тој уште пред почетокот на натпреварот со свирежи беше пречекан од поранешниот свои навивачи, а не беше добредојден и од своите поранешни соиграчи.

Според информациите, Кевин Дурант пред почетокот на натпреварот посакал да влезе во противничката соблекувална и да се поздрави со поранешните клубски колеги, но во таа намера бил спречен од звездата на тимот, Расел Вестбрук, кој порачал:

„Тргнете ја змијата од нашата соблекувална…“.

За време на паузата меѓу периодите, меѓу нив дојде и до вербален дуел.

„Доаѓам. Чувај се од мене“, му порача Вестбрук, додека пак Дурант не остана ладнокрвен: „Каде доаѓаш? Резарва на Олстар мечот?“, потсетувајќи го дека и покрај одличната сезона Вестбрук не се најде во стартниот тим на овогодинешниот Олстар викенд во НБА лигата.

https://youtu.be/HYyAWYh7nBE

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -