35.8 C
Skopje
Wednesday, June 12, 2024

ФОТО: Во судар на минибус и автомобил тешко повредени 11 деца, возачот загинал

Во судар на минубус и автомобил сабајлево околу 7-30 во Хрватска на магистралниот пат помеѓу  Јадраново и Цирквеница повредени се 11 деца а возачот загинал.

Возачот на автомобилот се забил во минибусот во кој патувале млади спортисти и загинал на лице место. 11 деца се повредени и се пренесени во локалните болници.

Aвтомобилот при ударот со минибусот се запалил и потполно изгорел, полицијата врши увид на местото.

 

 

поврзани објави

Последни објави