35.8 C
Skopje
Wednesday, June 12, 2024

Роби Вилијамс ја шокираше јавноста: Пушев марихуана во палатата на кралицата

Британската поп звезда Роби Вилијамс одамна ги навикна своите фанови дека нема „влакна на јазикот“, затоа што не му претставува никаков проблем со медиумите да ги подели и најинтимните моменти од неговиот живот.

Па така фановите на Роби имаа прилика да ги слушнат нековите погрешни одлуки и живот обележан со игри на среќа, дрога и алкохол. Меѓутоа, неодамна Вилијамс дополнително ја шокираше јавноста кога призна дека пушел марихуана во кралската палата за време на прославата која беше во чест на кралицата Елизабета 2 која веќе 60 години е на престолот.

И покрај тоа што кралицата остана воздржана од коментар, британската јавност остана поделена, додека пак Вилијамс тврди дека успеал да ги промени деструктивните навики.

„Сега марихуаната ја конзумирам во помали количини, и тоа исклучиво за рекреација“, изјави Роби и потсети дека неколку пати бил на лекување од потешки наркотични средства.

поврзани објави

Последни објави