24.8 C
Skopje
Sunday, May 19, 2024
spot_img
spot_img

Италијанскиот новинар најави нова „бомба“ за денеска во 11:00 часот

Ларис Гајсер, новинарот на италјанскиот весник „Ла Верита“ најaви дека денес ќе обелодени нови моменти за „Случајот Рекет“. На својот фејсбук профил Гајсер објави дека новите детали од „рекет-бомбата“ ќе одекнат денес во 11 часот, при неговото гостување во Радио Каподистрија.

-Македонијо! Утре, 13 август во 11 часот, на Радио Каподистри. Во центарот на нови факти директно од студио-наведе Гајсер.

Гајсер во три продолженија , во онлајн изданието на Ла Верита, објави видео и аудио снимки за рекет од 1,5 милиони евра, кои за пуштање од домашен притвор наводно ги платил бизнизменот Орце Камчев.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави