16.8 C
Skopje
Tuesday, April 16, 2024
Платено политичко рекламирање

Огнен Јанески до Заев: Многу педерски премиере, многу педерски

Криминалци, еден суетен новинар, и да те извини ЛГБТ-заедницата, и еден “педер”? Оооо… Боже Господе! Страхотно!
Многу педерски премиере, многу педерски. Ајде сега, зградата на Владата во боите на виножитото да ја обоите, сосе јавно извинување и потпишано со пенкало на суетен новинар, “час поскоро“.

P.S. А замисли, да беше Ром, или Албанец, или со некаков физички недостаток или со попреченост, на местото на Боки?

Фејсбук статус на новинарот Огнен Јанески по повод изјавата на премиерот Заев дека нема да дозволи суетен новинар, неколку криминалци и еден педер да ја рушат неговата влада.

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави